Parownice do ubrań, Produkt

Fridja F10

Fridja F10 – parownica do ubrań, która działa, gdy jesteś w ruchu

Fridja F10 to przenośna parownica do ubrań zaprojektowana z myślą o codziennym odświeżaniu garderoby oraz szybkim wygładzaniu tkanin. Dzięki niewielkiej wadze i zaskakująco sprawnej pracy sprawdza się nie tylko w domu, ale też podczas podróży, gdzie liczy się czas i wygoda. Jeśli zdarza Ci się wyciągać z walizki ubrania „na już”, Fridja F10 pomoże przywrócić im świeży wygląd bez długiego rozstawiania żelazka.

Producent postawił na mocny efekt pary oraz krótki czas przygotowania do pracy. Parownica wytwarza 25 g pary na minutę, a gotowość do działania osiąga w 45 sekund. To połączenie sprawia, że nawet pojedyncze poprawki przed wyjściem stają się szybkie i łatwe.

W praktyce Fridja F10 sprawdza się także wtedy, gdy chcesz zadbać o rzeczy, których nie chcesz prasować klasycznie. Para pomaga odświeżyć ubrania, zmiękczyć tkaniny i ułatwić modelowanie elementów garderoby.

Szybkie przygotowanie i wydajna para – co wyróżnia Fridja F10

Jednym z najważniejszych parametrów jest moc maksymalna 1500 W, która wspiera stabilne generowanie pary. Wydajność została określona na poziomie 25 g/min, dzięki czemu parownica działa skutecznie przy wygładzaniu i odświeżaniu.

Fridja F10 rozgrzewa się błyskawicznie: gotowość do pracy w 45 s. To szczególnie przydatne, gdy chcesz uniknąć długiego oczekiwania na rozgrzanie urządzenia. Dodatkowo zastosowano automatyczne wyłączenie, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Wygodę podnosi także czytelny wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu łatwiej kontrolujesz stan zbiornika w trakcie pracy. Sama parownica została wykonana w kolorze biały, połysk, co nadaje jej estetyczny, nowoczesny wygląd.

Wygodna konstrukcja: stal nierdzewna, blokada i tryb pracy

Głowica urządzenia posiada stopę wykonaną ze stali nierdzewnej. Taki materiał dobrze znosi intensywniejsze użytkowanie i sprzyja utrzymaniu sprawności urządzenia. W praktyce to ważne, gdy parownica ma służyć nie tylko do okazjonalnego odświeżania, ale również do regularnego prasowania parą.

Fridja F10 oferuje również blokadę stałego działania. To rozwiązanie przydaje się, gdy planujesz dłuższą pracę i chcesz utrzymać ciągły przepływ pary bez ciągłego przyciskania. W efekcie naprawy, poprawki i wygładzanie stają się bardziej płynne.

Urządzenie posiada zasilanie 220-240 V, 50-60 Hz, więc bez problemu dopasujesz je do standardowych warunków domowych i biurowych.

Akcesoria do Fridja F10 – więcej niż tylko parowanie

Fridja F10 jest zestawem pomyślanym pod różne potrzeby użytkownika. W komplecie znajdziesz akcesoria, które ułatwiają pracę na wymagających fragmentach garderoby oraz wspierają ochronę delikatnych tkanin. Dzięki temu parownica działa nie tylko „ogólnie”, ale też precyzyjnie tam, gdzie normalnie trudno uzyskać efekt.

  • Rozkładany wieszak – ułatwia stabilne suszenie i parowanie wiszących ubrań.
  • Adaptor na butelkę – pozwala używać butelki z wodą zamiast klasycznego pojemnika.

W zestawie znajduje się także minideseczka do zaprasowywania kołnierzyków, dzięki której łatwiej nadać kształt kołnierzom i elementom koszul. Dla osób, które często pracują z wymagającymi materiałami, ważna będzie ochronna siatka do delikatnych tkanin – ogranicza bezpośredni kontakt pary z powierzchnią i pomaga chronić tkaniny.

Co istotne w codziennym użytkowaniu: dzięki zastosowaniu adaptera na butelkę możesz wygodnie uzupełniać wodę i kontynuować pracę. To szczególnie przydatne w podróży lub podczas szybkich sesji prasowania.

Zastosowania: od ubrań po tapicerkę i drobne elementy

Fridja F10 to urządzenie wielozadaniowe. Para sprawdza się w różnych sytuacjach – od odświeżania garderoby po czynności, które zwykle wymagają dodatkowych narzędzi. Producent wskazuje zastosowania obejmujące zarówno codzienne ubrania, jak i elementy wyposażenia.

Parownica może być wykorzystywana do odświeżania ubrań, prasowania odzieży oraz odświeżania tapicerki. Para przydaje się także przy modelowaniu kapeluszy, a w szerszym zastosowaniu pomaga w dezynfekcji i usuwaniu roztoczy.

W praktyce urządzenie bywa pomocne również przy pracach „okołodomowych”: usuwaniu tapet i zmiękczaniu wykładziny, a także przy odświeżaniu kurtek i płaszczy. Możesz też użyć pary do dezynfekcji zabawek i ubranek dziecięcych, gdy chcesz zadbać o higienę w bardziej delikatny sposób. Dla garderoby formalnej ważne jest odświeżanie i dbanie o garnitur lub garsonkę.

Dane techniczne Fridja F10

Parametr Fridja F10
Moc maksymalna 1500 W
Pojemność zbiornika 260 ml
Gęstość pary 25 g/min
Gotowość do pracy 45 s
Stopa w głowicy Stal nierdzewna
Wskaźnik poziomu wody Tak
Automatyczne wyłączenie Tak
Wykończenie (kolor) Biały, połysk
Zasilanie 220-240 V, 50-60 Hz
Waga 900 g
Akcesoria Rozkładany wieszak (tak), adaptor na butelkę (tak), minideseczka do kołnierzyków (tak), ochronna siatka do delikatnych tkanin (tak)
SKU 93276881239d
Cena 406 zł

Jeśli szukasz parownicy, która łączy mobilność, szybkie rozgrzewanie i realną wydajność pary, Fridja F10 jest modelem stworzonym pod takie oczekiwania. W codziennym rytmie pracy pomaga odświeżać, wygładzać i porządkować ubrania, a dzięki dołączonym akcesoriom łatwiej dopracować detale – od kołnierzyka po delikatne materiały.

Model został opisany jako parownica do wszystkich materiałów, więc możesz używać jej szerzej niż tylko do jednej grupy tkanin. To wygodne podejście, gdy w domu masz różnorodną garderobę i chcesz mieć jedno urządzenie do wielu zadań.